Některý retro software zmíněný na tomto webu (u kterého to umožňují licenční, technologická a další omezení) si můžete vyzkoušet v emulátoru v přímo prohlížeči (odkaz je v tom případě vždy uveden na příslušné stránce). Pro vytvoření prostředí podobného DOSu používám projekt js-dos (v7), který je sice užitečný, ale zdokumentovaný spíše nahodile a nedostatečně odladěný. Zdokumentované možnosti konfigurace jsou silně omezené a řada předpokládaných voleb úplně chybí. Možnosti ukázek ukázek jsou tudíž ovlivněny i omezeními projektu.
Ve výchozí konfiguraci emulátor zobrazuje i postranní menu, které jsem vypnul kvůli několika nedostatkům. Žádný z jezdců (nastavení hlasitosti, citlivosti myši,…) nelze rozumně použít, protože po první změně pozice jezdec stále reaguje na pohyb kurzoru myši, i když se nenachází u něj a není stisknuté žádné tlačítko (ověřeno v několika verzích Firefoxu a Chromia).
„Uložení stavu“ (ikona diskety v postranním menu) ve skutečnosti stav emulátoru neukládá, ukládá lokálně pouze změny v souborovém systému (tedy malé části stavu virtuálního prostředí). U běžných aplikací slouží ukázka spíše k vyzkoušení základních funkcí (a získání celkového přehledu, zda se Vám vyplatí investovat čas do lokální instalace například v nativním DOSBoxu, který obvykle i lépe pracuje). U her, které umožňují uložit herní pozici (zápisem do souborového systému) až po delších etapách, opět výrazně nepomůže (přecházet mezi etapami/úrovněmi lze obvykle i pomocí cheatů zmíněných na stránce věnované příslušné hře).